Blog Image

Triana

Resultat

Resultat Posted on 2020-02-02 14:40

Resultat från Malmbergskajen, Väja.

Dam
1. Ann Lindström 1342g
2. Maj-Britt Wallin 1222g
3. Åsa Pettersson 1218g
4. Margith Hällström 947g
5. Anita Åhman 923g
6. Ingegärd Lundgren 512g

Dam junior
1. Mathilda Larsson 1793g

Herr
1. Håkan Hamrin 7155g
2. Janne Lundgren 2767g
3. Kurt-Lennart Zeilon 2467g
4. Anders Johansson 2368g
5. Mikael Moberg 2082g
6. Rolf Borgström 1965g
7. Jonny Edlund 1850g
8. Sebastian Höglund 1815g
9. Gert Karlsson 1769g
10. Kenneth Byström 1769g
11. Ulf Backlund 1762g
12. Hans Borgström 1747g
13. Göran Lindström 1691g
14. Lars Holmberg 1586g
15. Sture Linder 1568g
16. Leif Pettersson 1434g
17. Peter Jonasson 1423g
18. Bo Ljung 1401g
19. Sture Wallin 1353g
20. B-L Svanberg 1306g
21. Bernt Mathiesen 1206g
22. Pejje Pejryd 1158g
23. Greger Dahlgren 999g
24. Nisse Nyholm 985g
25. Bo Lundh 966g
26. Ulf Hellman 933g
27. Peter Andersson 875g
28. Kjell Höglund 750g
29. Torbjörn Hällström 735g
30. Gösta Karlsson 687g
31. Bertil Ahlberg 644g
32. Ove Johansson 480g
33. Börje Sjölander 416g
34. Åke Sjölander 322g
35. Lennart Forsberg 141g
36. Janne Johansson 000



Resultat

Resultat Posted on 2020-01-18 16:11

Resultat från Hallstanäs.

Dam.
1. Marga Källman 1573g
2. Margith Hällström 1340g
3. Anita Åhman 728g
4. Gunilla Wallin 510g

Junior
1. Mathilda Larsson 90g

Herr
1. Janne Johansson 5733g
2. Kenneth Byström 4133g
3. Sture Linder 3514g
4. Håkan Hamrin 3395g
5. Bo Ljung 3222g
6. Noklas Bäckvall 2374g
7. Urban Melander 2046g
8. Thomas Axelsson 2030g
9. Åke Sjölander 2003g
10. Hans Borgström 1916g
11. Lennart Lund 1870g
12. Ulf Backlund 1672g
13. Rolf Borgström 1502g
14. Peter Jonasson 1449g
15. Gösta Karlsson 1329g
16. Sture Wallin 1322g
17. Karl-Johan Burström 1311g
18. Bertil Ahlberg 1297g
19. Lars Holmberg 1239g
20. Torbjörn Hällström 1179g
21. Bengt Pettersson 1126g
22. Börje Sjölander 1028g
23. Ove Johansson 977g
24. Lennart Forsberg 976g
25. Patrick Jonsson 905g
26, Rolf Nilsson 800g
27. Göran Lindström 291g
28. Johan Lundholm 000
29. Mikael Wiström 000



Strinnefjärden

Resultat Posted on 2020-01-11 15:02

Resultat Strinnefjärden 11/1 2020.

Dam
1. Margith Hällström 3881g
2. Gunilla Wallin 2836g
3. Karin Hofling 1004g
4. Jenni Koskela 870g
5. Leena Koskela 767g
6. Åsa Pettersson 95g

Herr
1. Mikael Wiström 11889g
2. Niklas Bäckvall 7254g
3. Peter Höglund 7186g
4. Sebastian Höglund 7162g
5. Karl-Johan Burström 6960g
6. Kenneth Byström 6733g
7. Håkan Jonsson 6563g
8. Lennart Lund 6134g
9. Hans Borgström 6134g
10. Rolf Borgström 5850g
11. Anders Bergström 5730g
12. Janne Johansson 5221g
13. Sture Wallin 5108g
14. Ulf Hellman 4639g
15. Johan Lundholm 4550g
16. Ove Johansson 4107g
17. Bo Ljung 3775g
18. Bengt Pettersson 3411g
19. Åke Sjölander 3309g
20. Sture Linder 3260g
21. Thomas Viström 3229g
22. Börje Sjölander 2693g
23. Peter Jonasson 2168g
24. Roger Hofling 2126g
25. Peter Andersson 2018g
26. Hjell Höglund 1612g
27. Nisse Nyholm 1354g
28. Pertti Kokko 1190g
29. Leif Pettersson 693g
30. Jonny Edlund 684g
31. Rolf Nilsson 000
32. B-L Svanberg 000



Resultat Kyrkviken

Resultat Posted on 2019-12-26 14:22

Resultat annandags-Nappet.
Triana/Öringen
Dam
1. Marga Källman 1752g
2. Gunilla Wallin 1708g
3. Maria Bergman 795g
4. Åsa Pettersson 674g
5. Magdalena Sjölund477g

Herr
1. Peter Höglund 4464g
2. Mikael Moberg 4259g
3. Bo Ljung 3951g
4. Ove Johansson 3472g
5. Åke Sjölander 3439g
6. Ragnar Forsberg 3334g
7. Rolf Borgström 3252g
8. Hans Borgström 3203g
9. Sebastian Höglund 3053g
10. Peter Jonasson 2610g
11. Janne Johansson 2357g
12. Kenneth Byström 2356g
13. Urban Nordenberg 2282g
14. Nils-Erik Bylund 1993g
15. Peije Pejryd 1976g
16. Sture Wallin 1954g
17. Johan Lundholm 1764g
18. Sture Linder 1566g
19. Leif Pettersson 1543g
20. Lars Holmberg 1543g
21. Kjell Höglund 1478g
22. Roger Jonsson 1328g
23. Anders Bergström 1264g
24. Anders Bergman 1231g
25. Rolf Nilsson 1156g
26. Nicklas Bäckvall 1033g
27. Daniel Forsberg 1016g
28. Greger Dahlgren 993g
29. Håkan Jonsson 916g
30. Bertil Ahlberg 863g
31. Lennart Lund 830g
32. Nisse Nyholm 634g
33. Jonny Edlund 470g
34. Karl-Johan Burström 212g



Resultat från Sjöbysjön 5/9.

Resultat Posted on 2019-09-06 19:36

Resultat från Sjöbysjön 5/9.
1.Sture Wallin 2681g
2.Roland Andersson 2434g.
3.Sture Linder 2081g.
4. Rolf Borgström 1197g.
5. Mikel Moberg 1110g.
6. Pejje Pejryd 1091g.
7.Hans Borgström 1074g.
8.Kenneth Byström 1066g.
9. B-L Svanberg 1049g.
10. Janne Lundgren 710g.
11. Rolf Nilsson 412g.
12. Nisse Nyholm 381g.
13, Ove Johansson 354g.
14.Eva-Britt Sjöberg 296g.



Insatsare

Resultat Posted on 2019-08-22 21:24

Resultat från metetävling i Sandviken Kramfors torsdag den 22/8.

1. Sture Linder 4419g

2. Rolf Borgström 4148g

3. Sture Wallin 3309g

4. Kenneth Byström 1543g

5. Hans Borgström 1457g

6. Rolf Nilsson 1144g

7. Ove Johansson 904g

8. Yvonne Pettersson 454g

9. Nisse Nyholm 385g



Ådalsserien

Resultat Posted on 2019-08-12 18:23

Slutställning i Ådalsserien efter fem omgångar.

Mikael Wiström värdig vinnare efter att målfoto slagit Håkan Jonsson, vilken gav Micke en kamp in tills sista flötesdyket. Pallplats blev det också för Hans Borgström. Grattis till medaljörerna!

Lika jämt blev det bland damerna där Yvonne Pettersson gick segrande ur striden, knappt före Anita Åhman på silverplats. Tredje pallplatsen blev Karin Hoflings.

Hela resultatlistan kan ses på Mickes blogg, toppknutet.se blogg

Hedersomnämnande till Kenneth”bössa” Byström som hållit i serien, samt avslutade med finalen på ett berömvärt och knivskarpt sätt.

smiley



KM Triana

Resultat Posted on 2019-08-10 16:27

Resultat från Trianas KM 10/8.

1. Klubbmästare i mete 2019, Sture Linder 3108g. smiley
2. Hans Borgström 2584g
3. Bo-Lennart Svanberg 1781g
4. Kenneth Byström 1524g
5. Rolf Borgström 1523g
6. Peter Höglund 1199g
7. Sture Wallin 1117g
8. Anita Åhman 664g
9. Ove Johansson 513g
10. Bertil Ahlberg 499g

smiley Vandringspriset, den fina tavlan, målad av naturkonstnären Runo Dahlgren, fick
sin slutliga och rättmätiga ägare efter sex omgångar under tre år.

Hans Borgström segrade knappt men säkert före tvåan Sture Wallin och trean Bo-Lennart Svanberg.

Andra i kampen poäng- placerade sig enligt följande ordning;

4. Mikael Moberg
5. Peter Höglund
6. Rolf Borgström
7. Sture Linder
8. Sebastian Höglund
9. Bengt Strömberg
10. Anita Åhman
11. Lars Holmberg
12. Ove Johansson
13. Anders Johansson
14. Casper Nordlander

Övriga KM deltagare utanför poäng fördelning.



Nästa »