Blog Image

Triana

Ådalsserien

Resultat Posted on 2019-08-08 18:01

Resultatställning i Ådalsserien efter fyra deltävlingar. Final söndag 11/8.

HERRsmiley

1. Håkan Jonsson 116p
2. Mikael Wiström 107p
3. Peter Vinqvist 97p
4. Hans Borgström 94p
5. Ola Nyman 93p
6. Ulf Backlund 90p
7. Sture Linder 85p
8. Gösta Karlsson 81p
9. Thomas Viström 79p
10. K-J Burström 76p
11. Kenneth Byström 75p
12. Urban Melander 66p
13. Anders Johansson 60p
14. Ove Johansson 56p
15. Sture Wallin 55p
16. Rolf Nilsson 55p
17. K-L Zeilon 53p
18. Bengt Pettersson 51p
19. B-L Svanberg 49p
20. Pejje Pejryd 48p
21. Roger Hofling 48p
22. Greger Dahlgren 45p
23. Bo Ljung 34p
24. Bertil Ahlberg32p
25. Rolf Borgström 26p
26. Robin Jonsson 24p
27. Bengt Öhrling 22p
28. Peter Forsberg 17p
29. Bo Lundh 16p.

DAM smiley

1. Anita Åhman 116p
2. Karin Hofling 112p
3. Yvonne Pettersson 109p



Valasjön

Resultat Posted on 2019-07-18 22:07

Resultat från Valasjön 18/7.

Junior

1. Mathilda Larsson 975g

Dam

1. Yvonne Pettersson 1605g

2. Armi Johansson 1098g

3. Anita Åhman 731g

Herr

1. Sture Linder 3394g

2. Hans Borgström 2237g

3. Rolf Borgström 2008g

4. Pejje Pejryd 1602g

5. Kenneth Byström 1476g

6. Peter Jonasson 928g

7. Nisse Nyholm 276g

8. Ove Johansson 226g

9. B-L Svanberg 00000



Båtmetet

Resultat Posted on 2019-07-15 13:52

De tre medaljlagen i årets båtmete på Ångermanälven är;

1. Peter Hällström – Kenneth Bhyström 6390g

2. Rolf Nilsson – Bosse Ljung 4430g

3. Pejje Pejryd – Peter Jonasson 2250g

”bössa”smiley



Trianametet 2019

Resultat Posted on 2019-06-29 16:18

Resultat från Trianametet vid Yttre Kroksjön.

1. Roland Andersson 3620g
2. Sture Linder 2793g
3. Johanna Borgström 2215g
4. Jan Liif 2037g
5. Sture Wallin 2033g
6. Thomas Viström 1970g
6. K-L Zeilon 1970g
8. Bo Lundh 1940g
9. Håkan Jonsson 1854g
10. Eva-Britt Sjöberg 1844g
11. K-J Burström 1505g
12. Lars Holmberg 1501g
13. Leif Pettersson 1437g
14. Hans Borgström 1086g
15. Pejje Pejryd 1043g
16. Peter Jonasson 1005g
17. Anita Åhman 1000g
18. B-L Svanberg 954g
19. Rolf Nilsson 838g
20. Ove Johansson 655g
21. B-M Borgström 625g
21. oläsligt namn 625g
23. Ulf Hellman 482g
24. Bertil Ahlberg 444g
25. Rolf Borgström 413g
26. Yvonne Pettersson 386g
27. Gösta Karlsson 361g
28. Kenneth Byström 360g

Juniorer
Gustav Asplund 00g
Linus Demander 00g



Ådalsserien 2

Resultat Posted on 2019-06-20 14:54


Resultat från Trehörningen, Ådalsserien 2.

Herr/
1. Anders Johansson 3550g
2. Håkan Jonsson 3460g
3. Ola Nyman 3280g
4. Mikael Wiström 3010g
5. Hans Borgström 2740g
6. Peter Vinqvist 2680g
6. Ulf Backlund 2680g
8. Kenneth Byström 2450g
9. B-L Svanberg 2350g
10. Sture Linder 2290g
11. Robin Jonsson 2060g
12. Greger Dahlgren 1990g
13. K-L Zeilon 1850g
14. K-J Burström 1780g
15. Urban Melander 1720g
16. Ove Johansson 1550g
17. Peije Pejryd 1490g
18. Rolf Nilsson 1410g
19. Gösta Karlsson 1330g
20. Bertil Ahlberg 1320g
21. Thomas Viström 1110g
22. Bengt Pettersson 1020g
23. Sture Wallin 872g
24. Bo Ljung 758g
25. Roger Hofling 656g

Dam/
1. Yvonne Pettersson 1230g
2. Karin Hofling 720g
3. Anita Åhman 612g

Efter två deltävlingar är topptrion följande;
Herr/
1. Mikael Wiström (40+31) 71 p
2. Håkan Jonsson (29,5+36) 65,5 p
3. Peter Vinqvist (36+28,5) 64,5 p

Dam/
1. Yvonne Pettersson (36+40) 76 p
2. Anita Åhman (40+33) 73 p
3. Karin Hofling (33+36) 69 p



Sandö

Resultat Posted on 2019-05-28 22:21


Resultat från mäskserie 2. Sandö.

Herr

1. Urban Melander 138g
2. Mikael Wiström 132g
3. Sture Wallin 94g
4. Ove Johansson 56g

Övriga nedan opl. och nollade:

Patrick Jonsson
Tauno Samppala
Gösta Karlsson
Karl-Johan Burström
Ola Nyman
Anders Johansson
Ulf Hellman
Bo Ljung
Tomas Viström
Rolf Nilsson
Ulf Backlund

Dam

Seija Laitinen
Yvonne Pettersson
Anita Åhman
Karin Hofling



Nästvattnet

Resultat Posted on 2019-04-14 14:05

Resultat från Nästvattnet 14/4.

Dam

1. Gunilla Wallin 2680g
2. Ingegärd Lundgren 2670g
3. Maj-Britt Wallin 480g
4. Anita Åhman 436g
5. Yvonne Pettersson 315g
6. Åsa Pettersson 32g

Herr

1. Janne Lundgren 3433g
2. Mikael Moberg 3157g
3. Åke Sjölander 1615g
4. Urban Nordenberg 1314g
5. Hans Borgström 918g
6. Sture Wallin 910g
7. Lennart Lund 893g
8. Lars Holmberg 867g
9. K-L Zeilon 813g
10. Nisse Nyholm 703g
11. Rolf Borgström 603g
12. B-L Svanberg 377g
13. Leif Pettersson 356g
14. Sture Linder 315g
15. R Forsberg 265g
16. Kenneth Byström 217g
17. Bertil Ahlberg 137
18. Anders Johansson 00



Strinnefjärden

Resultat Posted on 2019-04-10 21:33

Resultat Strinnefjärden.

Dam
1. Gunilla Wallin 3319g
2. Åsa Pettersson 2107g
3. Maj-Britt Wallin 2054g
4. Ingegärd Lundgren 1461g
5. Yvonne Pettersson 776g

Herr
1. Janne Johansson 6246g
2. Greger Dahlgren 5486g
3. Peter Höglund 5290g
4. Kenneth Byström 5138g
5. Urban Nordenberg 4530g
6. Hans Borgström 3946g
7. Ulf Backlund 3945g
8. Anders Johansson 3434g
9. Leif Pettersson 3160g
10. Klas Pettersson 3057g
11. Bo Ljung 3054g
12. Sture Linder 2915g
13. B-L Svanberg 2710g
14. K-L Zeilon 2638g
15. Rolf Borgström 2187g
16. Kjell Höglund 2066g
17. Gösta Karlsson 2050g
18. Nisse Nyholm 1885g
19. Pejje Pejryd 1849g
20. Johan Lundholm 1825g
21. Patric Åhlin 1592g
22. Sture Wallin 1526g
23. Sebastian Höglund 1350g
24. Lennart Lund 1171g
25. Lars Holmberg 1024g
26. Janne Lundgren 837g
28. Rolf Nilsson 00
28. Niklas Bäckström 00



« FöregåendeNästa »